Wydarzenia | 25.03.2023

"Skonsultuj z Farmaceutą" - Astma

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji zaprasza na wiosenną edycję akcji "Skonsultuj z Farmaceutą", której motywem przewodnim jest astma oskrzelowa.

Celem inicjatywy jest podnoszenie świadomości społecznej w zakresie opieki i prewencji chorób cywilizacyjnych, a jej finał odbędzie się w sobotę (1 kwietnia) w godz. 9.00-17.00 w Centrum Handlowym Borek.

Podczas wydarzenia studenci - wolontariusze z farmacji, analityki medycznej i kierunku lekarskiego przeprowadzą m.in. pomiary glikemii, saturacji, ciśnienia tętniczego, analizę składu ciała, a także pokażą jak poprawnie wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO).

W czasie spotkania nie zabraknie porad magistrów farmacji, stoiska informacyjnego nt. chorób płuc, stoiska z ziołami leczniczymi oraz dermokosmetykami. Dodatkowo będzie można zapisać się do bazy potencjalnych dawców szpiku DKMS.

Wydarzenie na Facebooku >>

Autor: Anna Szejda