Wydarzenia | 26.05.2023

Światowy Dzień Bez Papierosa

Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego i Katedra Zdrowia Populacyjnego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zapraszają na konferencję "Światowy Dzień Bez Papierosa 2023", która odbędzie w środę, 31 maja na UMW.

Święto, ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), obchodzone jest od 1897 r. i ma na celu podnoszenie świadomości społecznej w zakresie pozytywnych skutków, jakie płyną z zaprzestania palenia papierosów. Tegoroczna kampania WHO zachęca rządy państw, aby zamiast dopłat do uprawy tytoniu, wykorzystały pieniądze na wspieranie rolników, dzięki którym na rynek trafia bezpieczna i zdrowa żywność.

Na konferencję, obok studentów i pracowników uczelni, zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem. Podczas spotkania będzie mowa m.in. o chorobach przewlekłych i zakaźnych (nie tylko w kontekście palenia papierosów), jak również stylu życia i jego wpływie na zdrowie populacji oraz jednostki.

W ramach wydarzenia zaplanowano trzy sesje tematyczne:

• Palenie papierosów – główny czynnik sprawczy chorób przewlekłych
  • Niezakaźne choroby przewlekłe a choroby zakaźne – co jest groźniejsze dla zdrowia publicznego?
  • Styl życia jako podstawowy czynnik ryzyka chorób przewlekłych (NCD)

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Światowy Dzień Bez Papierosa - program
Autor: Anna Szejda