Wydarzenia | 04.07.2024

Szkolenie "Stop the Bleed"

Zapraszamy pracowników Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na certyfikowane warsztaty "Stop the Bleed", poświęcone nauce tamowania masywnych krwotoków.

Masywne krwawienie to tzw. "najczęstsza przyczyna śmierci do uniknięcia" u poszkodowanych urazowych. Niestety w wielu przypadkach świadkowie zdarzenia nie rozpoznają masywnego krwotoku lub podejmują niewystarczające działania ratunkowe, co prowadzi do śmierci poszkodowanych. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, mając świadomość odpowiedzialności społecznej, przystąpił do projektu STB, aby w kompleksowy sposób edukować w tym zakresie.

Chęć udziału w warsztatach prosimy zgłaszać mailowo na adres: pawel.gawlowski@umw.edu.pl 

Liczba miejsc jest ograniczona.

"Stop the Bleed" to ogólnoświatowa kampania mająca na celu naukę świadków zdarzenia, jak postępować w przypadku masywnych krwotoków zagrażających życiu poszkodowanych. Szkolenie jest otwarte dla wszystkich pracowników uczelni, w tym dla personelu administracyjnego. Podczas warsztatów nauczymy wykorzystania dedykowanego sprzętu oraz środków improwizowanych. Do ćwiczeń praktycznych użyte będą trenażery ran oraz sztuczna krew.

Tagi #umw
Autor: Monika Szymańska-Antosiak
Data utworzenia: 04.07.2024
Autor edycji: Anna Szejda
Data edycji: 07.07.2024