Wydarzenia | 05.03.2024

UMW Zielona Uczelnia w Zielonym Mieście

W piątek, 12 kwietnia odbędzie się druga edycja konferencji "UMW Zielona Uczelnia w Zielonym Mieście". Uczestnicy spotkania będą rozmawiali o ekologii oraz wpływie środowiska na ludzkie zdrowie i życie.

– Coraz więcej badań naukowych potwierdza, jak ważne dla naszego zdrowia jest otoczenie. Żyjemy w mieście, ze wszystkimi jego dobrodziejstwami, takimi jak dostęp do lekarzy, urzędów, ośrodków kultury, ale i konsekwencjami w postaci smogu, hałasu, zanieczyszczenia światłem i betonozy – mówi dr hab. Tomasz Zatoński, prof. UMW, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem, szef komitetu organizacyjnego konferencji. – Jedną z naszych misji, jako uczelni medycznej jest edukacja prozdrowotna, dlatego musimy zrobić wszystko, aby zdrowe nawyki stały się codzienną rutyną dla jak najliczniejszych

Wydarzenie zostanie podzielone na trzy sesje tematyczne (Człowiek w miejskiej dżungli, Żywe w mieście, Zdrowie a żywioły), którym będą towarzyszyły warsztaty. Uczestnicy będą rozmawiali m.in. o wpływie diet na środowisko, w którym żyjemy oraz nasz dobrostan, skutkach zdrowotnych narażenia na zanieczyszczenie nano- i mikroplastikiem, wpływie czynników środowiskowych na rozwój miażdżycy i choroby niedokrwiennej serca, epidemii hałasu, zagrożeniach zdrowotnych wynikających z obecności nanocząsteczek w powietrzu, narażeniu na kadm i związki arsenu czy surowcach przyszłości.

Rejestracja (formularz udziału, zgłoszenie abstraktu, zgłoszenie udziału w warsztatach, zgłoszenie stoiska promocyjnego) – link >>

Więcej informacji znajduje się na stronie konferencji >>

Autor: Anna Szejda
Data utworzenia: 05.03.2024