Wydarzenia | 07.03.2023

V Akademickie Dni Integracji

V Akademickie Dni Integracji - Ogólnopolska Konferencja Naukowa Wrocław 2023 odbędzie się 25-26 maja br. Spotkanie organizują Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie "Twoje Nowe Możliwości" wraz z Radą Ekspertów ds. Kształcenia Osób z Niepełnosprawnościami.

Tematem przewodnim wydarzenia będzie "Dostępność a bezpieczeństwo". Pierwszego dnia organizatorzy zaplanowali pięć paneli tematycznych:

• Ratownictwo a dostępność
  • Bezpieczeństwo a dostępność w architekturze
  • Bezpieczeństwo a dostępność w wymiarze społecznym
  • Bezpieczeństwo a dostępność w kulturze
  • Bezpieczeństwo i dostępność a technologie

Drugiego dnia konferencji odbędą się warsztaty, w czasie których uczestnicy m.in. nauczą się korzystać z krzesełka ewakuacyjnego, poznają potrzeby osób z zespołem Tourett’a, porozmawiają o szansach, wyzwaniach i zagrożeniach jakie niesie ze sobą dysleksja oraz poćwiczą budowanie zespołu i pracę w nim.

Przewodniczącą komitetu naukowego V Akademickich Dni Integracji jest prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki UMW, a na czele komitetu organizacyjnego stoi dr Krzysztof Aleksandrowicz, pełnomocnik rektora UMW ds. studentów i doktorantów niepełnosprawnych.

Liczba uczestników spotkania jest ograniczona. Zapisy potrwają do 19 maja lub do chwili wyczerpania miejsc. Link do rejestracji >>

Niektóre panele tematyczne odbywają się w tym samym czasie, prosimy zwrócić na to uwagę w czasie zapisów.

Autor: Anna Szejda
Data utworzenia: 07.03.2023