Wydarzenia | 03.04.2023

"Wrocławskie Dni Zdrowia Publicznego"

XIII Studenckie Sympozjum Naukowe "Wrocławskie Dni Zdrowia Publicznego", któremu będzie przyświecało hasło "Zdrowi -e Publiczne – Przyszłość jest teraz", odbędzie się 20 kwietnia br. na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu pod patronatem rektora uczelni.

Organizatorem spotkania, organizowanego od 2008 r., jest Studenckie Koło Naukowe Młodych Menedżerów oraz Katedra Zdrowia Populacyjnego Wydziału Nauk o Zdrowiu UMW.

Sympozjum adresowane jest do studentów, doktorantów, absolwentów szkół wyższych, dyrektorów i pracowników instytucji medycznych z Wrocławia i Dolnego Śląska oraz tegorocznych maturzystów. Celem wydarzenia jest m.in. prezentacja Zdrowia publicznego, a podczas spotkania omówione zostaną następujące zagadnienia:

• Nowe technologie i rozwiązania w systemie ochrony zdrowia szansą dla Zdrowia publicznego (e-zdrowie, opieka koordynowana, cyfryzacja w dydaktyce studentów uczelni medycznych, możliwości wykorzystywania nowych technologii w medycynie),
  • Kompetencje absolwenta Zdrowia publicznego a potrzeby pracodawcy,
  • Zdrowie publiczne z perspektywy studiów wyższych i rynku pracy.

Zainteresowanych udziałem w sympozjum prosimy o wcześniejszą rejestrację >>

Wydarzenie na FB >>

Autor: Anna Szejda