Wydarzenia | 21.12.2023

Wrocławskie Forum Kardiologiczne

Wrocławskie Forum Kardiologiczne, połączone z uroczystymi obchodami 5-lecia istnienia Instytutu Chorób Serca Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, odbędzie się 23-24 lutego w stolicy Dolnego Śląska.

W ramach wydarzenia zaplanowano wykłady oraz sesje warsztatowe poświęcone najnowszym osiągnięciom i najważniejszym zagadnieniom dotyczącym kardiologii. Uczestnicy konferencji będą rozmawiali m.in. na temat:

• nowych wyzwań w dziedzinie elektrofizjologii,
  • zagadnień diagnostycznych i kompleksowego podejścia do leczenia niewydolności serca,
  • przypadków klinicznych oraz najnowszych doniesień dotyczących sarkoidozy serca,
  • nowoczesnego podejścia do diagnostyki i leczenia kardiomiopatii,
  • nadciśnienia tętniczego, zaburzeń metabolicznych i ostrych zespołów wieńcowych – nowych wytycznych i podejściu terapeutycznym,
  • wdrażania zaleceń European Society of Cardiology (ESC) oraz European Society of Hypertension (ESH) w polskich warunkach.

Dodatkowo organizatorzy przewidują praktyczne szkolenie dla lekarzy na temat interpretacji zapisów EKG.

Ważnym punktem w programie Wrocławskiego Forum Kardiologicznego będzie jubileuszowa sesja z okazji 5-lecia istnienia Instytutu Chorób Serca, w ramach której odbędzie się m.in. prezentacja najciekawszych przypadków z praktyki klinicznej specjalistów IChS.

Więcej informacji na stronie >>

Autor: Anna Szejda