Wydarzenia | 30.01.2024

Wrocławskie Spotkania z Endokrynologią i Diabetologią Dziecięcą

Konferencja "Wrocławskie Spotkania z Endokrynologią i Diabetologią Dziecięcą" odbędzie się 1-2 marca. Tematem wiodącym spotkania będzie "współpraca".

– Przypominając aktualne standardy postępowania i prezentując nowe doniesienia naukowe, chcemy opowiedzieć o idealnej współpracy na linii lekarz endokrynolog i diabetolog dziecięcy z lekarzem rodzinnym – mówią prof. Anna Noczyńska i dr Agnieszka Zubkiewicz-Kucharska z Katedry i Kliniki Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych UMW.

W programie znajdą się następujące sesje:

• Współpraca na medal
  • Kiedy "cito" jest prawdziwie pilne, a kiedy można poczekać? Wskazania do poszerzenia diagnostyki i leczenia, ścieżki diagnostyczne
  • Zwykłe objawy niezwykłych chorób. Nowe możliwości terapeutyczne
  • Otyłość – Zespół terapeutyczny w leczeniu choroby otyłościowej – kto powinien grać pierwsze skrzypce?
  • Tranzycja – jak powinna wyglądać współpraca lekarzy diabetologów pediatry i internisty, czego od siebie oczekujemy, jak przygotować pacjenta do dorosłości?
  • Aplikacje, komputery i sztuczna inteligencja
  • Diabetolog w obliczu powikłań

Więcej informacji znajduje się na stronie >>

Projekt pt. UMW Excellence Sessions – cykl konferencji doskonalących dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Doskonała Nauka, numer projektu DNK/SP/550852/2022