Wydarzenia | 16.05.2024

Zbiórka "Nasza siła to rodzina"

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji (PTSF) Oddział Wrocław organizuje zbiórkę charytatywną dla ośrodka wsparcia "Dom dla kobiet" oraz Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

– Lada chwila Dzień Matki, niebawem Dzień Dziecka, a potem Dzień Ojca. Krótkie odstępy czasowe pomiędzy tymi wydarzeniami świadczą o tym, że rodzina to mocny fundament. To podłoże, na którym się kształtujemy, poznajemy ludzi, ale przede wszystkim siebie – wyjaśniają cel akcji organizatorzy i dodają: – Sami nic nie zdziałamy, tu potrzebny jest człowiek. Połączmy serca, połączmy rodziny. Dajcie znać swoim rodzicom czy dziadkom. Kto wie, może będą chcieli pomóc dalekim krewnym.

PTSF Oddział Wrocław chce z kolei pomóc tym, których rodziny mają problemy lub się rozpadły. Obok szatni w holu Wydziału Farmaceutycznego UMW od 20 do 27 maja będzie stał specjalny karton, w którym każdy, kto chciałby wesprzeć akcję, może zostawiać następujące przedmioty:

• pampersy (większe rozmiary, tj. 4,5,6)
  • chusteczki nawilżane dla dzieci
  •  nawilżany papier toaletowy
  •  podkłady poporodowe
  •  ręczniki papierowe
  •  hipoalergiczne maści i kremy na odparzenia dla dzieci
  •  worki na śmieci (35 l)
  •  artykuły spożywcze (kaszki mleczno-ryżowe dla dzieci, smakowe kleiki ryżowe)

Wydarzenie na FB >>

Autor: Anna Szejda