Wydarzenia | 13.01.2023

Zjazd Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

32. zjazd Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, połączony z obchodami 100-lecia PTD, odbędzie się 31 maja - 3 czerwca 2023 r. w Lublinie.

W spotkaniu wezmą udział m.in. specjaliści z Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii UMW z prof. Jackiem Szepietowskim na czele. Prof. Szepietowski jest kierownikiem jednostki, jak również Honorowym Przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Przewodniczącym Zarządu Oddziału Dolnośląskiego PTD.

W programie zjazdu znajdują się liczne sesje tematyczne poświęcone poszczególnym schorzeniom dermatologicznym (m.in. choroby włosów i skóry owłosionej, powiek, paznokci; choroby błon śluzowych, naczyń i tkanki łącznej; choroby pasożytnicze i alergiczne; choroby narządów płciowych i przenoszone drogą płciową czy choroby skóry po przeszczepach narządów). Ponadto uczestnicy konferencji będą omawiać poszczególne dziedziny dermatologii, takie jak dermatologia obrazowa, pediatryczna zabiegowa czy estetyczna. 

Osobne dyskusje zostaną poświęcone nowotworom skóry, w tym chłoniakom, łuszczycy i trądzikom oraz dermatozie ciężarnych, jak również zagadnieniom z zakresu fotodermatozy, mikologii, psychodermatologii, genodermatozy czy dermatopatologii.

W ramach spotkania prezentowane będą także wykłady młodych naukowców oraz prace - zarówno lekarzy i wykładowców, jaki i studentów. Przewidziano też kursy: dermatochirurgii, dermoskopii, kapilaroskopii, laseroterapii, terapii fotodynamicznej i trichoskopii. 

Wydarzeniu będzie towarzyszył krajowy zjazd delegatów oraz zarządu głównego PTD oraz obchody 100-lecia Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Szczegółowe informacja znajdują się na stronie zjazdu >>

Tagi #umw
Autor: Anna Szejda
Data utworzenia: 13.01.2023
Autor edycji: Anna Szejda
Data edycji: 13.01.2023