Doktoranckie - Szkoła Doktorska
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: 16.10.2024 r.
3 strona wniosku ( dokumenty dla Działu Płac ) proszę wydrukować x 2
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: 16.10.2023 r.
3 strona wniosku ( dokumenty dla Działu Płac ) proszę wydrukować x 2
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: 20.10.2022
2021/2022
2020/2021
2019/2020
Zarządzenie ws. stypendium w Szkole Doktorskiej
Wniosek
Podstawa prawna
Wysokość stypendium
Wysokość miesięcznego stypendium doktoranckiego wynosi co najmniej:
- 37% wynagrodzenia profesora – do miesiąca, w którym została przeprowadzona ocena śródokresowa;
- 57% wynagrodzenia profesora – po miesiącu, w którym została przeprowadzona ocena śródokresowa
Doktorant posiadający orzeczenie o niepełnosprawności, orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, otrzymuje stypendium doktoranckie w wysokości zwiększonej o 30% kwoty wskazanej powyżej.
Doktorant po ocenie śródokresowej zakończonej wynikiem pozytywnym może być zatrudniony jako nauczyciel akademicki albo pracownik naukowy, w przypadku wymiaru przekraczającego połowę pełnego wymiaru czasu pracy, wysokość stypendium doktoranckiego wynosi 40% wysokości miesięcznego stypendium.
Okres otrzymywania stypendium
- Łączny okres otrzymywania stypendium doktoranckiego w szkołach doktorskich nie może przekroczyć 4 lat.
- Do w/w okresu, nie wlicza się okresu zawieszenia. Kształcenie, na wniosek doktoranta, jest zawieszane na okres odpowiadający czasowi trwania urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu ojcowskiego oraz urlopu rodzicielskiego, określonych w ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy.
- W okresie zawieszenia kształcenia do ustalenia wysokości stypendium doktoranckiego stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące ustalania zasiłku macierzyńskiego, z tym że przez podstawę wymiaru zasiłku rozumie się wysokość miesięcznego stypendium doktoranckiego.
- Doktorant, który złożył rozprawę doktorską w terminie wcześniejszym niż termin ukończenia kształcenia przewidziany w programie kształcenia, otrzymuje stypendium doktoranckie do dnia, w którym upływa termin ukończenia kształcenia, jednak nie dłużej niż przez 6 miesięcy.