Wróć do strony głównej
Aktualności | 06.05.2024

Najzdolniejsi studenci spotkali się z rektorem

– Bardzo się cieszę z tego spotkania, bo mam wrażenie, że za rzadko gratuluję naszym studentom niezwykłych osiągnięć i świetnych wyników. Głęboko wierzę, że słowa naszej noblistki Olgi Tokarczuk "Doskonałość nie jest aktem, lecz nawykiem. Musimy robić to, co robimy najlepiej, nie od czasu do czasu, ale zawsze" każdy powinien wziąć sobie do serca. Bez względu na to, na jakim jest etapie swojej drogi zawodowej czy kariery – mówił podczas spotkania ze stypendystami ministra zdrowia prof. Piotr Ponikowski, rektor UMW. 

W spotkaniu, obok Justyny Pilch, Marty Szepietowskiej, Natalii Sauer, Dominiki Szczotki i Macieja Toty, uczestniczyli prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki oraz prof. Andrzej Hendrich, dziekan Wydziału Lekarskiego UMW. Nieobecna była studentka Julia Rozmus, która tego dnia brała udział w zawodach.

Spotkanie połączyło studentów osiągających niezwykłe wyniki w nauce i sporcie, które zostały nagrodzone stypendiami ministra zdrowia. Troje z nich interesuje się tematami związanymi z onkologią i w tym kierunku chcieliby się w przyszłości rozwijać.
Natalia S
auer jest absolwentką Wydziału Farmaceutycznego UMW i kontynuuje pracę na uczelni. Maciej Tota ma indywidualny tok studiów, motywuje go szukanie innych rozwiązań, w tym metod leczenia i nowych leków, aby pomóc pacjentom. Justyna Pilch studiowała za granicą, m.in. we Włoszech i wspomina ten czas jako niezwykle inspirujący. Dominika Szczotka jest niezwykle uzdolnioną tenisistką. Od 7 lat wygrywa najważniejsze turnieje i swoją pasję z powodzeniem łączy ze studiowaniem medycyny. Z kolei Marta Szepietowska interesuje się tematami z pogranicza dermatologii i psychologii, ale także urologią.

– To niezwykłe, że nie ograniczacie się do jednej dziedziny. To was rozwija, dzięki temu macie szerokie spojrzenie na inne aspekty medycyny i nieograniczone możliwości  dodał prof. Piotr Ponikowski.

Podczas spotkania podkreślano, jak ważny jest dla studentów wybór innowacyjnego tematu pracy dyplomowej, komercjalizacja rozwiązań, współpraca przy międzynarodowych projektach oraz  interdyscyplinarnych zespołach. I najważniejsze  współpraca z najlepszymi naukowcami, lekarzami, specjalistami. 

– Rozwój naukowy na naszej uczelni, praca dydaktyczna, kariera, to wszystko jest dla państwa dostępne. Macie  ogromną pasję i zaangażowanie. Tę fascynację nauką widać i warto ją wykorzystać  stwierdziła prof. Agnieszka Piwowar. 

Fot. Tomasz Walów

Tagi #umw
Autor: Katarzyna Sudnik Data utworzenia: 06.05.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 11.05.2024