Aktualności | 17.12.2023

Prof. Agnieszka Mastalerz-Migas na liście Forbesa

Dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW, kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu znalazła się na prestiżowej liście najbardziej wpływowych "100 Kobiet Roku 2023" opracowanej przez magazyn Forbes.

Zestawienie stu kobiet, które w mijającym roku odnosiły niekwestionowane sukcesy, zostało opublikowane w najnowszym numerze "Forbes Women".

To był kolejny rok, w którym mierzyliśmy się z napięciami geopolitycznymi i brakiem stabilizacji ekonomicznej (…). Przez te dwanaście miesięcy bohaterki naszej listy udowodniły, że nawet w tak trudnych czasach nie zwalniają i potrafią odnosić sukcesy (…). Kobiety z naszej listy reprezentują różne dziedziny życia, ale łączy je jedno – stanowią dla nas inspirację i wzór do naśladowania. Są utalentowane, odważne, a przy tym autentyczne. Nie boją się sięgać po marzenia i walczyć o swoje wartości. Pokazują, że w świecie, w którym panuje chaos i niepewność, tylko równościowe przywództwo jest siłą napędową pozytywnych zmian – napisali organizatorzy plebiscytu.

Dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW została uhonorowana w dziedzinie "Nauka". Kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej oraz konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej przewodniczy też eksperckiej komisji przy ministrze zdrowia, której celem jest reforma polskiego systemu opieki zdrowotnej. To właśnie jej wkład w poprawę funkcjonowanie sektora POZ oraz rozwój medycyny rodzinnej i zdrowia publicznego szczególnie doceniła kapituła, przygotowująca zestawienie.

Mijający rok był bardzo owocny dla dr hab. Agnieszki Mastalerz-Migas, prof. UMW. Podczas I Forum Ochrony Zdrowia otrzymała tytuł Kobiety Medycyny. Dodatkowo zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim plebiscycie Kobieta Rynku Zdrowia oraz znalazła się na Liście Stu najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia – zestawieniu "Pulsu Medycyny". Wyróżnienia te świadczą o jej znaczącym wpływie na kształtowanie i funkcjonowanie polityki zdrowotnej w kraju.

Dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Posiada specjalizację z medycyny rodzinne. Stopień doktora nauk medycznych otrzymała w 2005 r., a stopień doktora habilitowanego w 2015 r. Kieruje Katedrą i Zakładem Medycyny Rodzinnej UMW oraz prowadzi zajęcia ze studentami UMW. Autorka lub współautorka około 200 publikacji oraz kilkunastu monografii i podręczników, redaktor naczelna czasopisma "Lekarz POZ".

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 17.12.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 29.12.2023