Wróć do strony głównej
Aktualności | 19.05.2023

Rekrutacja na UMW

22 maja o godz. 10.00 rozpoczęła się rekrutacja kandydatów na studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Dla tegorocznych maturzystów przygotowaliśmy ponad 1700 miejsc na dziesięciu kierunkach prowadzonych w języku polskim.

Nasza uczelnia jest najlepszym wyborem, najlepszym miejscem do rozwijania zainteresowań oraz zdobycia interesującego i satysfakcjonującego zawodu. Jesteśmy szkołą z ponad 70-letnią historią, która od początku istnienia ma niebagatelny wpływ na rozwój medycyny. Szkołą, która łączy tradycję z nowoczesnością – mówi prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki UMW.

W światowym rankingu The WUR (Times Higher Education World Universities Rankings) zajęliśmy najwyższe miejsce wśród wszystkich polskich szkół wyższych, a w wyniku ewaluacji za lata 2017-2021 dyscypliny naukowe UMW (nauki medyczne, nauki farmaceutyczne i nauki o zdrowiu) otrzymały kategorię A, czyli ocenę "bardzo dobrą". Świadczy to o wysokim poziomie działalności naukowej prowadzonej na naszej uczelni.

Stawiamy na nowoczesne metody kształcenia, dysponujemy m.in. Centrum Symulacji Medycznej, w skład którego wchodzi otwarta niedawno Pracownia Innowacyjnej Edukacji Medycznej, liczne laboratoria, a praktycznej nauki zawodu studenci uczą się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, jednym z największych ośrodków medycznych w kraju z III stopniem referencyjności.

rekrutacja


Nasza uczelnia prowadzi jednolite studia magisterskie oraz studia I i II stopnia - zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W ofercie mamy dziesięć kierunków w języku polskim:

Wydział Lekarski
lekarski
Wydział Lekarsko-Stomatologiczny
lekarsko-dentystyczny
Wydział Farmaceutyczny
analityka Medyczna
dietetyka
farmacja
Wydział Nauk o Zdrowiu
fizjoterapia
pielęgniarstwo
położnictwo
ratownictwo medyczne
zdrowie publiczne

Jak przebiega rekrutacja?

Pierwszy etap to rejestracja kandydatów na studia w systemie IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów), która potrwa od poniedziałku, 22 maja (godz. 10.00) do środy, 12 lipca (godz. 11.59). 

Pamiętajcie, że przypadku osób, które dysponują świadectwem uzyskanym za granicą, rejestracja zakończy się 30 czerwca. Dodatkowo, do czasu zamknięcia IRK, każdy kandydat zobowiązany jest wnieść opłatę rekrutacyjną.

Listy rankingowe oraz listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia w pierwszym naborze opublikujemy w piątek, 14 lipca około godz. 14.30. W dalszej kolejności komisje rekrutacyjne będą oczekiwały na dostarczenie przez przyszłych studentów kompletu wymaganych dokumentów. Będziecie mieli na to czas od 17 do 19 lipca. 

Więcej informacji znajdziecie na stronie Biura Rekrutacji i Badania Losów Absolwentów UMW >>

#TworzymyHistorięMedycyny

Harmonogramy rekrutacji >>
Warunki rekrutacji >>
Rejestracja >>
Dokumenty >>
Opłaty >>

Tagi #umw
Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 19.05.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 02.06.2023