Zbuduj Zdrowie z UMW - Zrealizowane wydarzenia

Światowy Dzień Otyłości

6 marca 2023 roku odbyło się oficjalne otwarcie Projektu "Zbuduj Zdrowie z UMW", podczas którego nawiązaliśmy do obchodzonego 4 marca Światowego Dnia Otyłości.

Seminarium Otwarcia Zbuduj Zdrowie z UMW – Światowy Dzień Otyłości

Światowy Dzień Aktywności Fizycznej

Z okazji Światowego Dnia Aktywności Fizycznej, który przypada na 6 kwietnia, przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, reprezentujący Katedrę Zdrowia Populacyjnego przeprowadzili wśród dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 77 we Wrocławiu edukację zdrowotną dotyczącą aktywności fizycznej i zasad zdrowego stylu życia.
Dzieci poznały najnowsze wytyczne WHO odnośnie aktywności fizycznej i siedzącego trybu życia oraz zapoznały się z Piramidową Zdrowego Żywienia i Stylu Życia dla dzieci i młodzieży. W drugiej części spotkania, każdy uczestnik brał udział w zabawie edukacyjnej oraz we wspólnych ćwiczeniach.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji wydarzenia Polskiemu Towarzystwu Zdrowia Publicznego!

Do aktywności fizycznej zachęcamy osoby w każdym wieku. Poniżej przedstawiamy wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia.
Wytyczne WHO dotyczące aktywności fizycznej i siedzącego trybu życia:
1.Aktywność fizyczna jest dobra dla serca, całego ciała i umysłu.
2.Każda aktywność fizyczna jest lepsza niż żadna, a im jej więcej tym lepiej.
3.Liczy się każda aktywność fizyczna.
4.Wzmacnianie mięśni przynosi korzyść każdemu.
5.Nadmiernie siedzący tryb życia może być niezdrowy.
6.Zwiększenie aktywności fizycznej i ograniczenie czasu spędzonego w pozycji siedzącej może przynieść korzyść każdemu.

Wytyczne WHO dotyczące aktywności fizycznej i siedzącego trybu życia: omówienie. Kopenhaga: Biuro Regionalne WHO na Europę; 2021. Licencja: CC BY-NC-SA 3.0 IGO.

Światowy Dzień Aktywności Fizycznej – Zbuduj Zdrowie z UMW

Światowy Dzień Bez Papierosa 2023

31.05.2023 r. z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa 2023 odbyła się konferencja Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego oraz Katedry Zdrowia Populacyjnego Wydziału Nauk o Zdrowiu UMW.

Wykłady podniosły naszą świadomość o tym, w jakim stopniu nasze zdrowie zależy od naszych codziennych wyborów.

Jako partnerzy tego znakomitego wydarzenia, dziękujemy za tak liczną frekwencję!

Światowy Dzień Bez Papierosa 2023