Back to homepage
News | 25.05.2025

Kolejny sukces naszej studentki

Magdalena Kloc, studentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, została finalistką XVI edycji ogólnopolskiego konkursu Studencki Nobel 2025 w kategorii "Medycyna i farmacja". Gala wręczenia nagród odbyła się w sobotę, 24 maja w Warszawie.

Studencki Nobel, organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, adresowany jest do studentów z całego kraju, którzy rywalizują w dziewięciu kategoriach konkursowych (Medycyna i farmacja, Nauki przyrodnicze i energetyka, Fizyka i astronomia, Nauki społeczne, Nauki ekonomiczne, Nauki techniczne, Dziennikarstwo i literatura, Działalność społeczna oraz Sztuka). Jego celem jest nagrodzenie najzdolniejszych i najaktywniejszych osób.

Magdalena Kloc, studentka III roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu i przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego Biologii Komórki UMW, została wyróżniona za innowacyjne badania w dziedzinie onkologii i biotechnologii oraz sukcesy naukowe. Magdalena jest m.in. laureatką drugiej edycji konkursu Talenty Jutra, zwyciężczynią konkursu StRuNa w kategorii projektowej StRuNa-Med 2024 oraz beneficjentką programów grantowych, w tym programu Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje oraz Fundusz Aktywności Społecznej (FAST). Kapituła doceniła także jej udział w międzynarodowych stażach badawczych oraz projekcie BioExplor, realizowanym we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu w ramach konkursu Narodowego Centrum Nauki POLONEZ BIS.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszego działania w obszarze nauki, medycyny i biotechnologii – mówi Magdalena Kloc. – Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają, moim mentorom, a w szczególności prof. Julicie Kulbackiej, dr hab. Annie Choromańskiej, prof. UMW i dr. hab. Emilowi Paluchowi, zespołowi, uczelni oraz organizacjom, z którymi mam zaszczyt współpracować.

Studentka UMW bierze udział w badaniach m.in. nad potencjałem regeneracyjnym mykoterapeutyków produkowanych przez grzyby endofityczne z wrocławskiego Lasu Mokrzańskiego. Realizuje też projekt "Hydrożele z nanocząsteczkami związków przeciwnowotworowych produkowanych przez grzyby endofityczne jako nowa forma terapii raka skóry".

Authored by: Anna Szejda Creation date: 25.05.2025 Update authored by: Anna Szejda Update date: 25.05.2025