I Katedra i Klinika Ginekologii i Położnictwa

ul. Borowska 213, 50-556 Wrocław
tel.: 71 733 14 11 (sekretariat)

PRACOWNICY JEDNOSTKI:

Kierownik Katedry i Kliniki:
dr hab. n. med. Marek Murawski
marek.murawski@umw.edu.pl
tel: 71 733 14 12

Sekretariat:
mgr inż. Ewa Karanter
ewa.karanter@umw.edu.pl
tel. 71 733 14 11

Profesor:
prof. dr hab. n. med. Lidia Hirnle
lidia.hirnle@umw.edu.pl

Adiunkci:
dr n. med. Radosław Blok – adiunkt dydaktyczny
radoslaw.blok@umw.edu.pl
tel. 71 733 14 85

dr n. med. Jan Korzeniewski–Zastępca Kierownika
jan.korzeniewski@umw.edu.pl
tel. 71 733 14 85

dr n. med. Rafał Sozański
rafal.sozanski@umw.edu.pl
tel. 71 733 14 85

Asystenci:
lek. Joanna Banyś
joanna.banys@umw.edu.pl
tel. 71 733 14 85

lek. Mateusz Cebula
mateusz.cebula@umw.edu.pl
tel. 71 733 14 85

lek. Adam Jagodziński
adam.jagodzinki@umw.edu.pl
tel. 71 733 14 85

lek. Aleksandra Kalota
aleksandra.kalota@umw.edu.pl
tel. 71 733 14 85

lek. Małgorzata Kowalska
malgorzata.kowalska@umw.edu.pl
tel. 71 733 14 85

lek. Ewa Krasowska
ewa.krasowska@umw.edu.pl
tel. 71 733 14 85

lek. Olesia Kucaj
olesia.kucaj@umw.edu.pl
tel. 71 733 14 85

lek. Aleksandra Kulczycka
aleksandra.kulczycka@umw.edu.pl
tel. 71 733 14 85

lek. Paulina Mącarz
paulina.macarz@umw.edu.pl
tel. 71 733 14 85

lek. Aneta Myszczyszyn
aneta.myszczyszyn@umw.edu.pl
tel. 71 733 14 85

dr n. med. Grzegorz Myszczyszyn
grzegorz.myszczyszyn@umw.edu.pl
tel. 71 733 14 85

lek. Maciej Pakuła
maciej.pakula@umw.edu.pl
tel. 71 733 14 85

lek. Karolina Panek-Laszczyńska
karolina.laszczynska-panek@umw.edu.pl

lek. Renata Pilarczyk
renata.pilarczyk@umw.edu.pl
tel. 71 733 14 85

lek. Anna Seredyn – Sadowska
anna.seredyn-pieniadz@umw.edu.pl

lek. Małgorzata Wytyczak-Partyka
malgorzata.wytyczak-partyka@umw.edu.pl
tel. 71 733 14 85

I Katedra i Klinika Ginekologii i Położnictwa

.

GŁÓWNE KIERUNKI BADAWCZE:

1.Ginekologia onkologiczna – leczenie operacyjne nowotworów żeńskich narządów płciowych
2.Uro-ginekologia – diagnostyka i terapia zaburzeń statyki dna miednicy oraz nietrzymania moczu
3.Medycyna rozrodu – diagnostyka niepłodności partnerskiej i leczenie endoskopowe czynnika żeńskiego w zakresie chirurgii małoinwazyjnej miednicy mniejszej 
4.Zachowanie płodności u kobiet leczonych z powodu nowotworów (Oncofertility)
5.Problematyka kliniczna endometriozy – badania nad mechanizmami powstawania oraz poszukiwanie nowych metod diagnostycznych

DZIAŁALNOŚĆ KLINICZNA:

Podstawowa działalność kliniczna Jednostki jako oddziału ginekologii operacyjnej obejmuje leczenie chirurgiczne w obszarach ginekologii onkologicznej, uro--ginekologii i endoskopii ginekologicznej.

W ramach ginekologii onkologicznej w Klinice wykonuje się rozległe zabiegi operacyjne nowotworów złośliwych żeńskich narządów płciowych, z możliwością pracy w zespole interdyscyplinarnym oraz perspektywą zastosowania w niedalekiej przyszłości chirurgii robotycznej.

W uro-ginekologii Klinika stawia na rozwój operacji „slingowych” w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu oraz pochwowych i laparoskopowych operacji podwieszających w przypadku zaburzeń statyki żeńskich narządów płciowych – jednego z głównych schorzeń cywilizacyjnych naszych czasów.

W zakresie endoskopii ginekologicznej w klinice wykonywane są zaawansowane operacje laparoskopowe oraz zabiegi histeroskopowe, co pozwala na znaczne rozszerzenie oferty  możliwości leczenia operacyjnego w ginekologii o zabiegi z zakresu chirurgii małoinwazyjnej miednicy mniejszej, co ma istotne znaczenie zwłaszcza w medycynie rozrodu.

W najbliższej przyszłości planowany jest rozwój poradnictwa i działalności zabiegowej w zakresie „oncofertility”, w związku ze stale zwiększającą się liczbą kobiet pragnących zachować płodność przed planowanym leczeniem onkologicznym, hematologicznym oraz terapią lekami gonadotoksycznymi.