Studia podyplomowe na Wydziale Farmaceutycznym
Pharmacovigilance w badaniach klinicznych i fazie porejestracyjnej leku – to nowa oferta edukacyjna przygotowana przez Studium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zajęcia rozpoczną się w październiku i potrwają dwa semestry.
Studia adresowane są do osób, które tworzą lub będą tworzyły zespoły monitorowania i nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii w ośrodkach badań klinicznych oraz nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii produktów obecnych na rynku w fazie porejestracyjnej.
Mogą w nich uczestniczyć zarówno pracownicy zawodów medycznych (m.in. lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, diagności laboratoryjni), jak i absolwenci innych kierunków life science.
Zajęcia poprowadzą specjaliści/praktycy z zakresu nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii z firm farmaceutycznych i ośrodków badań klinicznych oraz nauczyciele akademiccy UMW.
Więcej informacji >>
Rekrutacja >>
W roku akademickim 2023/2024 Studium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego planuje uruchomić także dwa inne kierunki:
Badania Kliniczne – projektowanie, organizacja i realizacja (II edycja)
Studia skierowane są do pracowników zawodów medycznych (m.in. lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych), jak i menadżerów, ekonomistów, statystyków, radców prawnych i innych osób, które tworzą lub będą tworzyły zespoły badawcze w ośrodkach badań klinicznych; projektują badania kliniczne lub należą do personelu administracyjnego, który obsługuje i zarządza badaniami klinicznymi.
Zajęcia będą prowadzone przez pracowników UMW oraz specjalistów z zakresu badań klinicznych z innych ośrodków.
Więcej informacji >>
Rekrutacja >>
Studia uzupełniające dla Osób Wykwalifikowanych (V edycja)
Studia są przeznaczone dla osób, które pełnią lub planują pełnić funkcję Osoby Wykwalifikowanej u wytwórcy lub importera produktów leczniczych. Kandydaci powinni posiadać tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub lekarza uzyskany w obszarze nauk biologicznych, chemicznych, medycznych lub weterynaryjnych.
Program dydaktyczny stanowi kompleksowy zestaw zajęć dla pracowników przemysłu farmaceutycznego zawarty w Dyrektywie 2001/83/EC art. 49 ust. 2 z 6 listopada 2001 r. odnoszącej się do wymagań wobec Osoby Wykwalifikowanej oraz art. 48 Ustawy Prawo farmaceutyczne z 6 września 2001 r. z poźn. zm. Opracował go zespół ekspertów pod kierownictwem prof. Małgorzaty Sznitowskiej, konsultanta krajowego w dziedzinie farmacji przemysłowej, a zaakceptował Konwent Dziekanów Wydziałów Farmaceutycznych. Zajęcia poprowadzą nauczyciele akademiccy Wydziału Farmaceutycznego UMW.
Więcej informacji >>
Rekrutacja >>
Wszystkie kierunki studiów podyplomowych prowadzonych na Wydziale Farmaceutycznym UMW trwają dwa semestry, a ich rozpoczęcie planowane jest w październiku. Zajęcia odbywają się zwykle co dwa tygodnie w trybie weekendowym.
Dokumenty rekrutacyjne można składać do 31 sierpnia br.
Dane kontaktowe:
Studium Kształcenia Podyplomowego
Wydział Farmaceutyczny
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
ul. Borowska 211, 50-556 Wrocław
tel. 71 78 40 352, tel. 71 78 40 353,
e-mail: farmstud@umw.edu.pl