II Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej

ul. Borowska 213
50-556 Wrocław
tel.: 71 734 35 00
faks: 71 734 35 09
e-mail: renata.mroz@umw.edu.pl

Kierownik Kliniki
prof. dr hab. Wojciech Kielan
tel.: 71 734 35 05

Kierownik Kliniki

prof. dr hab. Wojciech Kielan
tel.: 71 734 35 05
e-mail: wojciech.kielan@umw.edu.pl

Adiunkci

dr n. med. Adam Skalski (adiunkt dydaktyczny)
tel.: 71 734 35 20
e-mail: adam.skalski@umw.edu.pl

dr n. med. Julia Rudno-Rudzińska (adiunkt naukowy)
tel.: 71 734 35 70
e-mail: julia.rudno-rudzinska@umw.edu.pl

dr n. med. Grzegorz Marek
tel.: 71 734 35 90
e-mail: grzegorz.marek@umw.edu.pl

Starszy wykładowca

dr n. med. Robert Tarnawa
tel.: 71 734 35 50
e-mail: robert.tarnawa@umw.edu.pl

Asystenci

lek. med. Aleksander Stal
tel.: 71 734 35 50
e-mail: aleksander.stal@umw.edu.pl

dr n. med. Marcin Zawadzki
tel.: 71 734 35 10
e-mail: m.zawadzki@umw.edu.pl

lek. med. Agata Diakun
tel.: 71 734 35 70
e-mail: agata.diakun@umw.edu.pl

lek. med. Ewelina Frejlich
tel.: 71 734 35 70
e-mail: ewelina.frejlich@umw.edu.pl

lek. med. Krzysztof Kurnol
tel.: 71 734 35 10
e-mail: krzysztof.kurnol@umw.edu.pl

Lekarze kliniczni (USK)

dr n. med. Magdalena Milan (Wydział Nauk o Zdrowiu)
tel.: 71 734 35 06
e-mail: magdalena.milan@umw.edu.pl

lek. med. Piotr Kobielak
tel.: 71 734 35 50

lek. med. Krzysztof Kotulski
tel.: 71 734 35 10

Szkoła doktorska

lek. med. Bartłomiej Strzelec
tel.: 71 734 35 60

Rezydenci

lek. med. Agata Diakun
tel. 71 734 35 70

lek. med. Adrian Karwowski
tel.: 71 734 35 30

lek. med. Przemysław Dzierżek
tel.: 71 734 35 30

lek med. Paweł Ożóg
tel. 71 734 35 60

lek. med. Bartłomiej Strzelec
tel.: 71 734 35 60

lek. med. Kamila Kulczyńska
tel.: 71 734 35 30

lek. med. Karolina Rodak-Mirocka
tel.: 71 734 35 30

lek. med. Talha Abdelfattah Saeid Mohamed
tel. 71 734 35 60

Pracownik naukowo- i inżynieryjno-techniczny

mgr inż. Grzegorz Chrzanowski
tel.: 71 734 35 20
e-mail: grzegorz.chrzanowski@umw.edu.pl

Sekretariat

mgr Renata Mróz
tel.: 71 734 35 00
e-mail: renata.mroz@umw.edu.pl

Sekretariat medyczny USK

Małgorzata Bzducha
tel.: 71 734 35 08

Magdalena Balicka
tel. 71 734 35 07

Poradnia Chirurgii Ogólnej

tel.: 71 733 17 13
lekarze Kliniki

Poradnia Chirurgii Onkologicznej

tel.: 71 733 16 19
dr n. med. Julia Rudno-Rudzińska
lek. med. Piotr Kobielak
dr n. med. Grzegorz Marek
lek. med. Krzysztof Kotulski

  1. Chirurgia ogólna

  2. Chirurgia onkologiczna – w ramach działalności medycznej Klinika wykonuje unikatowe procedury medyczne: rozpoznawania i chirurgicznego leczenia wczesnego raka żołądka, radykalne leczenie zaawansowanego raka żołądka z doszczętną limfadenektomią, leczenie raka połączenia przełykowo-żołądkowego, leczenie guzów złośliwych trzustki oraz przewlekłych stanów zapalnych tego narządu, leczenie zaawansowanego raka trzustki metodą NANO-KNIFE, leczenie raka jelita grubego i odbytnicy z limfadenektomią i mukozektomią, chirurgia gruczołu piersiowego z zabiegami oszczędzającymi w przypadku raka.

  3. Chirurgia laparoskopowa – Klinika, jako jedyna na Dolnym Śląsku ma akredytację na szkolenie lekarzy specjalizujących się w zakresie chirurgii laparoskopowej; wykonuje zabiegi laparoskopowe usunięcia pęcherzyka żółciowego, laparoskopowe leczenie przepuklin rozworu przełykowego, laparoskopowe leczenie raka żołądka, laparoskopowe leczenie nowotworów jelita grubego i odbytnicy, laparoskopowe leczenie zapalenia wyrostka robaczkowego, laparoskopowe usunięcie guzów nadnerczy, laparoskopowe leczenie przepuklin brzusznych i pachwinowych, laparoskopowe usunięcie śledziony, laparoskopię diagnostyczną.

  4. Chirurgia endokrynologiczna – usunięcie guzów tarczycy, przytarczyc i nadnerczy.

  5. Chirurgia endoskopowa – pełny zakres zabiegów w obrębie przewodu pokarmowego.