Wydział Nauk o Zdrowiu - Kierunek Zdrowie Publiczne - Informacje dla nowo przyjętych

Informacje dla nowo przyjętych

Uprzejmie informujemy, że kandydaci przyjęci na I rok studiów na Wydziale Nauk o Zdrowiu zobowiązani są poddać się badaniom lekarskim, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, obowiązkowym szczepieniom ochronnym przeciwko WZW typu B oraz odbyć szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej.

Badania medycyny pracy, sanitarno-epidemiologiczne i szczepienie przeciwko WZW typu B

 • Badania lekarskie z zakresu medycyny pracy nieodpłatnie wykonywane będą w placówkach wyłonionych w wyniku konkursu ofert przeprowadzonego przez Dolnośląski Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy we Wrocławiu.
  Oryginał zaświadczenia z przeprowadzonego badania lekarskiego należy przedłożyć w Dziekanacie kierunkowym Wydziału Nauk o Zdrowiu w terminie do 29 września 2023 roku. Lista placówek dostępna w zakładce Dla nowo przyjętych studentów - Formalności | Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (umw.edu.pl).

 • Badania sanitarno-epidemiologiczne na podstawie ZLECENIA należy wykonać w Laboratorium Mikrobiologicznym Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu przy ul. Składowej 1/3 w dniach 2 – 13 października 2023 roku. 
  Materiał do badań należy dostarczyć od poniedziałku do środy, w godzinach od 8:00 do 10.30. 
  Z wynikami badań sanitarno-epidemiologicznych należy udać się do lekarza medycyny pracy w celu otrzymania orzeczenia do celów sanitarno-epidemiologicznych.

 • Szczepienie przeciwko WZW typu B należy wykonać u lekarza pierwszego kontaktu. Osoby zaszczepione w dzieciństwie zgodnie z kalendarzem szczepień powinny dostarczyć do Dziekanatu zaświadczenie z przychodni z przeprowadzonego szczepienia w terminie do 27 października 2023 roku.

 • Wszystkie skierowania na badania dostępne są w wirtualnej uczelni w zakładce WYDRUKI I WNIOSKI-wydruki, po rozwinięciu kierunku i naboru. 
  Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, załóż profil w Wirtualnej Uczelni - adres strony do założenia profilu oraz logowania: https://wu.umw.edu.pl

Szkolenie BHP

Nowi studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu są zobowiązani do wzięcia udziału w szkoleniu BHP. 

Szkolenie z zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy zostanie przeprowadzone w drugiej połowie października w formie online i potrwa ok. 4 godziny. Zakończone zostanie testem, który każdy student ma obowiązek zaliczyć. Aby zaliczyć należy odpowiedzieć poprawnie na 80% pytań. Test można przewijać, wracać do poprzednich pytań i slajdów. Aby podejść do testu musisz wcześniej założyć adres e-mail z domeną student.umw.edu.pl, ponieważ na tę skrzynkę zostanie przesłany link aktywacyjny do szkolenia.

Szkolenie biblioteczne

Szkolenie w formie e-learningu jest dostępne dla studentów I roku Wydziału Nauk o Zdrowiu od 2 października 2023 r. Kurs obejmuje 10 godz. Szkolenie należy ukończyć do końca zimowej sesji egzaminacyjnej (25.02.2024).
Szczegółowe informacje na temat szkolenia: Biblioteka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (umw.edu.pl)

Opłata za legitymację

Opłatę za legitymację w wysokości 22.00 zł (zgodnie z zarządzeniem 191/XV R/2019 Rektora UM z dnia 22 listopada 2019 r. ze zm.) należy wnieść na indywidualne konto studenta w terminie do 27 września 2023 r. Numer indywidualnego konta studenta dostępny jest w wirtualnej uczelni w zakładce DANE STUDENTA – finanse.
W dowodzie wpłaty prosimy podać: cel wpłaty (opłata za legitymację), imię i nazwisko studenta oraz kierunek studiów.
Warunkiem otrzymania legitymacji jest dostarczenie do Dziekanatu kierunkowego dowodu wpłaty.

Odbiór legitymacji

Zapraszamy wszystkich studentów I roku  do Dziekanatów kierunkowych po odbiór legitymacji (należy dostarczyć dowód opłaty za legitymację) i załatwienie innych, niezbędnych formalności pozwalających na rozpoczęcie studiów:

 • w dniu  29.09.2023 oraz w dniach 02 - 06.10.2023, w godzinach od 10.00 do 14.00 (dot. wszystkich studentów I roku);

Jednocześnie informujemy, że poza 02.10.2023, w poniedziałki Dziekanaty są nieczynne dla studentów.

Spotkania z opiekunami lat

 • Zdrowie publiczne, 1 stopień, 1 rok - spotkanie z opiekunem roku odbędzie się 28.09.2023r. o godz. 14:00 w sali nr 3 w budynku przy ul. Bartla 5 we Wrocławiu
 • Zdrowie publiczne, 2 stopień, 1 rok - spotkanie z opiekunem roku odbędzie się 28.09.2023r. o godz. 11:00 w sali nr 115 w budynku przy ul. Bartla 5 we Wrocławiu 

Samorząd Studencki Wydziału Nauk o Zdrowiu zaprasza wszystkich nowo przyjętych studentów do dołączenia do grup na Facebooku waszych kierunków:

Grupy Kierunkowe na Facebooku

Samorząd Studencki Wydziału Nauk o Zdrowiu zaprasza wszystkich nowo przyjętych studentów do dołączenia do grup na Facebooku:

Zdrowie publiczne 1 stopień

https://www.facebook.com/groups/299071965928328/

Zdrowie publiczne 2 stopień

https://www.facebook.com/groups/828654998848416/