Dla nowo przyjętych studentów - Formalności

FORMALNOŚCI

Badania medycyny pracy, sanitarno-epidemiologiczne i szczepienie przeciwko WZW typu B
Strona internetowa, która da Ci możliwość pobrania skierowań na badania to Wirtualna Uczelnia.
Jeśli jeszcze ego nie zrobiłeś, załóż profil w Wirtualnej Uczelni - adres strony do założenia profilu oraz logowania: https://wu.umw.edu.pl
 

Warto przejrzeć listę placówek z Dolnego Śląska, które wykonają badania za darmo. Badania
sanitarno-epidemiologiczne należy wykonać w Laboratorium Mikrobiologicznym Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu w październiku.
Badanie i szczepienie należy wykonać u lekarza pierwszego kontaktu na podstawie skierowania pobranego z Wirtualnej Uczelni.
Zaświadczenia należy dostarczyć w zależności od wydziału do dziekanatu lub mieć je ze sobą na dniu wstępnym. W przypadku pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej te wytyczne mogą się zmienić.
LISTA PLACÓWEK DOLNOŚLĄSKICH, W KTÓRYCH MOŻNA WYKONAĆ BADANIA NIEODPŁATNIE 

Szkolenie i test z BHP
Szkolenie z zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy zostanie przeprowadzone w drugiej połowie października w formie online i potrwa ok. 4 godziny. Zakończone zostanie testem, który każdy student ma  obowiązek zaliczyć. Aby zaliczyć należy odpowiedzieć poprawnie na 80% pytań. Możesz test przewijać, wracać do poprzednich pytań i slajdów. Aby podejść do testu musisz wcześniej założyć adres e-mail z domeną student.umw.edu.pl, ponieważ na tę skrzynkę zostanie przesłany link aktywacyjny do szkolenia. Każdy wydział będzie miał wyznaczony osobny termin.

Legitymacja studencka i mLegitymacja
Opłata za legitymację studencką wynosi 22 złote. Należy ją wnieść na indywidualnie wygenerowane konto bankowe, którego numer znajdziecie na „Umowie o warunkach
odpłatności za usługi edukacyjne oraz innych opłatach związanych z odbywaniem studiów wyższych”. W przelewie podać: cel wpłaty (opłata za legitymację), imię i nazwisko studenta oraz kierunek studiów. W zależności od wydziału legitymację otrzymacie na dniu wstępnym lub odbierzecie ją w dziekanacie.
mLegitymacja dla studentów UMW dostępna jest w aplikacji mObywatel. To legitymacja studencka w telefonie, która działa tak, jak tradycyjny dokument. Pokazując ją na ekranie smartfona można potwierdzić status studenta, korzystać z ulg i zwolnień. Wnioski o wydanie mLegitymacji mogą składać studenci posiadający ważna legitymację studencką oraz obywatelstwo polskie przez stronę: https://mlegitymacja.umw.edu.pl/