Dla nowo przyjętych studentów - Przygotowanie do rozpoczęcia nauki

PRZYGOTOWANIE DO ROZPOCZĘCIA NAUKI

Poczta uczelniana
Po przyjęciu na studia każdy student powinien wejść na https://csa.umw.edu.pl/#/ i założyć konto na poczcie uczelnianej, w domenie student.umw.edu.pl. Konto będzie Ci potrzebne m.in. by wziąć udział w szkoleniu BHP, złożyć wniosek o stypendium, mieć dostęp do elektronicznych zasobów biblioteki, czy kontaktować się z prowadzącymi zajęcia.

Wirtualna Uczelnia
To strona internetowa, która da Ci możliwość pobrania skierowań na badania, wglądu w swoje dane, skontrolowania numerów rachunków, otrzymanych i wpisanych ocen, historii studiów, przedmiotów, na które się zapisałeś itp. 
Adres strony logowania: https://wu.umw.edu.pl Login i hasło dokładnie te same, które ustawiłeś do poczty uczelnianej (jako login podać ciąg imię.nazwisko bez polskich znaków).

mStudent
Ściągnij aplikację z Google Play lub App Store. Aplikacja pozwala na szybkie sprawdzenie ważnych informacji bez konieczności logowania się do Wirtualnej Uczelni.
W ramach aplikacji można sprawdzić m.in.:
- informacje dotyczące swoich danych personalnych, które są zawarte w systemie dziekanatowym,
- oceny (wraz ze średnią z toku studiów),
- przebieg studiów,
- dane dotyczące przyznanych stypendiów,
- stan konta finansowego,
a od nowego roku akademickiego w aplikacji będzie widoczny plan zajęć.
Dla studentów anglojęzycznych dostępna jest wersja angielska aplikacji.

Zakup podręczników i innych materiałów do nauki
Nie warto kupować nowych podręczników do każdego z przedmiotów. Najlepiej poczekać do pierwszych zajęć, na których wykładowca powie, z których podręczników radzi korzystać. Możesz wypożyczyć je w Bibliotece UMW lub odkupić od starszych roczników np. podczas kiermaszu organizowanego przez studentów na początku roku akademickiego. Starsi koledzy mogą też wspomóc Was swoimi notatkami czy innymi materiałami z zajęć. W bibliotece możesz również skorzystać na miejscu z modeli anatomicznych czaszki.
Organizatorem kiermaszu zwykle jest Studenckie Towarzystwo Naukowe. Warto zacząć obserwować profil STN na Facebooku

Zakup odzieży i stetoskopu
Z zakupami najlepiej poczekać do spotkania wstępnego z opiekunem roku. On powinien przekazać, jaka odzież będzie potrzebna w przypadku Twojego kierunku. Wspólna rzecz dla wszystkich, to fartuch na zajęcia w prosektorium. Stetoskop będzie potrzebny wyłącznie na kierunku lekarskim i to dopiero na 3 roku, więc nie warto wydawać na niego pieniędzy już na początku.

Biblioteka
Aby zapisać się do Biblioteki musisz najpierw odebrać swoją legitymację i zarejestrować się na stronie internetowej Biblioteki Głównej (w katalogu OPAC) , a następnie w ciągu 14 dni aktywować konto w Dziale Udostępniania Zbiorów - lada 1 piętro. Do aktywacji konta niezbędna jest legitymacja studencka oraz dowód osobisty.
By korzystać z zasobów elektronicznych wystarczy zdalna rejestracja w Centralnym Systemie Autoryzacji, nie trzeba pojawiać się osobiście.
Siedzibą główną biblioteki jest Centrum Naukowej Informacji Medycznej przy ul. Marcinkowskiego 2-6 na kampusie Kliniki. Biblioteka ma również filię na Wydziale Farmaceutycznym na ul. Borowska 211, budynek I.
Więcej informacji można znaleźć na stronie biblioteki https://bg.umw.edu.pl/ w zakładce Usługi.

Akademiki
Uczelnia oferuje miejsca w 2 domach studenckich, znajdujących się na ul. Wojciecha z Brudzewa (15 min piechotą od Kampusu Kliniki). Informacje o dostępnych pokojach i opłatach znajdują się na stronie Działu Spraw Studenckich. Wnioski o przyznanie miejsca na najbliższy rok akademicki należy złożyć osobiście lub przesłać listem poleconym na adres :
Biuro Obsługi Studentów
ul. Wojciecha z Brudzewa 12, 51-601 Wrocław
w przypadku kandydatów przyjętych na studia – do 30 sierpnia 2022 r.

Stypendia
Jako student 1. roku możesz starać się o stypendium socjalne, stypendium dla osób niepełnosprawnych, stypendium Rektora oraz zapomogę.

Przewodnik po stypendiach https://www.umw.edu.pl/pl/informacje-ogolne-dla-studentow/przewodnik-po-stypendiach