Erasmus+ - Wyjazdy dydaktyczne
Wyjazdy dydaktyczne pracowników w ramach programu Erasmus+
Wyjazdy dydaktyczne STA
Termin: do 30 września
aplikacja zostanie otwarta 9 września
Zasady rekrutacji na wyjazdy dydaktyczne
§ 1
Rekrutacji nauczycieli akademickich dokonuje Komisja.
§ 2
Warunki uczestnictwa w Programie są następujące:
1) okres pobytu za granicą wynosi minimum 2 dni robocze do 5 dni roboczych w okresie od 1 listopada danego roku do 30 września roku następnego. Okres pobytu może zostać ustalony w indywidualnych przypadkach na czas dłuższy, nieprzekraczający jednak 10 dni roboczych;
2) indywidualne nawiązanie kontaktu z ośrodkiem dydaktycznym uczelni partnerskiej współ-pracującym z Uniwersytetem w ramach Programu ERASMUS+;
3) przygotowanie cyklu wykładów do zrealizowania w trakcie pobytu w uczelni partnerskiej – co najmniej 8 godzin dydaktycznych;
4) w Programie mogą brać udział wszyscy nauczyciele akademiccy zatrudnieni w Uniwersytecie;
5) pierwszeństwo w udziale w programie mają nauczyciele, który wyjeżdżają po raz pierwszy lub mają udokumentowaną wieloletnią współpracę dydaktyczną.
§ 3
1. Nauczyciel akademicki zgłaszający uczestnictwo w Programie musi złożyć aplikację on-line do 30 września (I etap).
2. W przypadku braku odpowiedniej liczby kandydatów możliwe jest przedłużenie terminu na wniosek Koordynatora Uczelnianego.
3. Pracownik składa stosowne dokumenty (kwestionariusz, wniosek o udzielenie urlopu szkoleniowego) zgodnie z zarządzeniem dotyczącym wyjazdów zagranicznych przed wyjazdem.
§ 4
1. Do II etapu zostają zakwalifikowane wszystkie osoby, które złożyły aplikację.
2. Do dnia 31 marca danego roku lub po złożeniu wymaganych dokumentów należy zdać egzamin językowy w Studium Języków Obcych.
3. Z egzaminu zwolnieni są nauczyciele z tytułem profesora, stopniem naukowym doktora i doktora habilitowanego oraz osoby, które posiadają certyfikaty językowe.
1. Do 31 marca osoby z listy głównej dostarczają „Staff Mobility for Teaching - Mobility Agreement” podpisany przez osobę wyjeżdżającą i przełożonego oraz instytucję przyjmującą (akceptowana forma: skan). Tylko program z wszystkimi wymaganymi podpisami będzie traktowany jako kompletny.
2. Kandydaci, którzy prawidłowo złożą dokumenty i zmieszczą się w przewidywanej puli miejsc (ustalonej corocznie na podstawie przyznanych funduszy), uzyskują potwierdzenie możliwości wyjazdu i mogą od razu realizować swój wyjazd.
3. W przypadku otrzymania większej liczby prawidłowo wypełnionych dokumentów niż liczba przewidzianych miejsc komisja powołana przez Prorektora ds. Umiędzynarodowienia Uczelni utworzy listę główną i listę rezerwową.
4. Na liście głównej znajdą się w kolejności: nauczyciele, którzy wyjeżdżają po raz pierwszy, osoby prowadzące zajęcia z przyjeżdżającymi studentami programu Erasmus+ według daty złożenia „Staff Mobility for Teaching - Mobility Agreement”.
5. Osoby, które prawidłowo złożą dokumenty a wyjazd ma się odbyć do 31 marca, mogą od razu realizować swój wyjazd.
6. Od 1 kwietnia przyjmowanie „Staff Mobility for Teaching - Mobility Agreement” ma charakter ciągły do wyczerpania liczby miejsc.
Finansowanie w czasie pobytu za granicą obejmuje:
1) stypendium z Programu ERASMUS+ w wysokości ustalanej corocznie przez właściwy Zespół Koordynatorów, w ramach środków finansowych przyznanych przez Narodową Agencję,
2) płatny urlop szkoleniowy z Uczelni na czas wyjazdu,
3) finansowanie wynikające z korzystania z ekologicznego środka transportu (green travel) wypłacane zgodnie z odrębnymi ustalonymi zasadami.
1) składanie aplikacji on-line – do 30 września
2) ogłoszenie wyników postępowania kwalifikacyjnego – do 15 października
3) składanie „Staff Mobility for Teaching - Mobility Agreement” nauczycieli zakwalifikowanych do II etapu– do 31 marca
4) dopisywanie kandydatów z listy rezerwowej na listę główną, składanie „Staff Mobility for Teaching - Mobility Agreement”, podpisywanie umów – do 30 czerwca
2. Terminarz może ulec nieznacznej modyfikacji – dokładna informacja na stronie internetowej Programu ERASMUS+.