Zarządzanie jakością w obszarze kształcenia - - UKJKKL – Uniwersytecka Komisja ds. Jakości Kształcenia na Kierunku Lekarskim

UKJKKL – Uniwersytecka Komisja ds. Jakości Kształcenia na Kierunku Lekarskim

Uniwersytecka Komisja ds. Jakości Kształcenia na Kierunku Lekarskim zwana dalej (UKJKKL) została utworzona Uchwałą KRAUM nr 79/2016 z dnia 18 marca 2016 r., na bazie Komisji Akredytacyjnej Akademickich Uczelni Medycznych powołanej uchwałą Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych na posiedzeniu w Gdańsku w dniu 07.10.1997 r.

Działania UKJKKL opierają się o ustawę z dnia 20.07.2018 r. „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” (Dz.U.2022.574 t.j. z dnia 2022.03.11) oraz odpowiednie przepisy wydane przez Ministra Zdrowia i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jak też podstawowe dokumenty wewnętrzne, zatwierdzone przez Konferencję Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych.

UKJKKL jest organem społeczności Akademickich Uczelni Medycznych, niezależnym od władz państwowych, której celem jest dbałość o zachowanie jak najwyższej jakości kształcenia z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa polskiego oraz standardów i zaleceń międzynarodowych. UKJKKL jest w swych działaniach niezawisła, jednak dąży do współpracy z innymi instytucjami zajmującymi się oceną jakości kształcenia i akredytacją.