Zarządzanie jakością w obszarze kształcenia - Pomoce dydaktyczne - oprogramowanie

Pomoce dydaktyczne - oprogramowanie

Oprogramowanie zapewnione przez UM

wszelkie informacje dotyczące oferowanego przez Uczelnię oprogramowania oraz instrukcje i tutoriale informujące o możliwych sposobach jego wykorzystania znajdą Państwo na specjalnie przygotowanej stronie pomoc.umw.edu.pl 

Informacje dla nowozatrudnionych pracowników dostępne są bez logowania, pozostałe informacje po zalogowaniu. Na tej stronie, dostępnej bez logowania znajdą Państwo informacje jak założyć konto mailowe umożliwiające dostęp do treści oferowanych po zalogowaniu.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Centrum Kultury Jakości Kształcenia albo Centrum Informatycznym  na adres: pomoc-info@umw.edu.pl

Inne darmowe narzędzia przydatne w dydaktyce:

 

Canva - narzędzie, które umożliwia przygotowanie atrakcyjnych projektów graficznych, prezentacji, wizytówek, wykresów, plakatów, kolaży etc. Posiada spory zasób elementów darmowych, chociaż istnieje opcja kupienia konta premium (nie jest to wymagane i nie ma okresu trialu).

FreeImages - serwis ze zdjęciami do dowolnego użytku.

Pixabay - serwis z darmowymi grafikami i zdjęciami do użytku dowolnego.

Pexels - serwis z darmowymi grafikami i zdjęciami do użytku dowolnego.

Freepic -serwis z darmowymi zdjęciami, projektami i makietami do użytku dowolnego.

SMART - serwis z darmowymi grafikami i zdjęciami, związanymi z zagadnieniami medycznymi do użytku na cele edukacyjne.

A.D.A.M. Images - serwis z darmowymi grafikami oraz zdjęciami przypadków medycznych do użytku na cele edukacyjne.

Quzizz  - narzędzie do przeprowadzania szybkich i interaktywnych kursów on-line, bez kosztów użytkowania (należy utworzyć quiz, a potem udostępnić studentom do niego kod).

Kahoot - przypominające Quzizz narzędzie, które pozwala na tworzenie własnych quizów, które można wykorzystać w trakcie zajęć.

Krzyżówki - narzędzie do generowania krzyżówek z hasłem oraz wykreślanki

Edd puzzle - pozwala na tworzenie interaktywnych materiałów video. Umożliwia wstawianie w odpowiednie momenty nagrań video elementów osadzonych, takich jak notatki, zadania i quizy.

Tableau - narzędzie pozwalające na wizualizacje danych, tworzenie interaktywnych grafik i map.

Pixton - Narzędzie pozwalające na tworzenie krótkich komiksów, które może być wykorzystane do zilustrowania trudnych tematów.

MedPix - darmowa baza open-acces z medycznymi zdjęciami, przypadkami wartymi uwagi w procesie uczenia, klinicznymi sprawami, scenariuszami z pacjentami.

Google books - Narzędzie od Google, które umożliwia dostęp do obszernej bazy zeskanowanych materiałów (artykuły, książki etc.), które można przejrzeć, czasem pobrać i udostępnić studentom.

Projekt Guttenberg  - wirtualna biblioteka z ponad 60 000 pozycjami e-booków.

National Library of Medicine - wirutalna biblioteka zawierająca publikacje związane tylko z medycyną.

TED - Strona z nagraniami wystąpień i prezentacji naukowców i specjalistów w różnych dziedzinach. Można tu odnaleźć dużo interesujących nagrań wypowiedzi osób, które specjalizują się w wąskich dziedzinach. Nagrania są nie tylko na stronie, ale istnieją również aplikacje na telefony IOS i Android.

YouTube - narzędzie, dzięki któremu możemy znaleźć interesujące filmy. Dzięki szerokiemu zasięgowi i łatwemu dostępowi, każdy może z niego skorzystać. UWAGA! Należy zweryfikować wybrany film pod względem merytorycznym, nim zdecydujemy się go polecić studentom. Istnieje również aplikacja na IOS i Android pozwalająca używać aplikacji poza komputerem.

YouTube EDU - globalny kanał na YouTube poświęcony w całości edukacji.

OBS studio -  darmowe narzędzie do nagrywania dźwięku z komputera. Należy je najpierw zainstalować, aby móc zacząć używać.

Screencast o Matic - narzędzie pozwalające nagrywać ekran.