Zarządzanie jakością w obszarze kształcenia - Pomoce dydaktyczne - oprogramowanie
Oprogramowanie zapewnione przez UM
(w trakcie opracowywania)
Inne darmowe narzędzia przydatne w trakcie uczenia:
Canva - narzędzie, które umożliwia przygotowanie atrakcyjnych projektów graficznych, prezentacji, wizytówek, wykresów, plakatów, kolaży etc. Posiada spory zasób elementów darmowych, chociaż istnieje opcja kupienia konta premium (nie jest to wymagane i nie ma okresu trialu).
Google books - Narzędzie od Google, które umożliwia dostęp do obszernej bazy zeskanowanych materiałów (artykuły, książki etc.), które można przejrzeć, czasem pobrać i udostępnić studentom.
Projekt Guttenberg - wirtualna biblioteka z ponad 60 000 pozycjami e-booków.
National Library of Medicine - wirutalna biblioteka zawierająca publikacje związane tylko z medycyną.
TED - Strona z nagraniami wystąpień i prezentacji naukowców i specjalistów w różnych dziedzinach. Można tu odnaleźć dużo interesujących nagrań wypowiedzi osób, które specjalizują się w wąskich dziedzinach. Nagrania są nie tylko na stronie, ale istnieją również aplikacje na telefony IOS i Android.
MEDtube - strona poświęcona tylko nagraniom z dziedzin medycznych. Znajdują się tu kursy, webinary, szkolenia, obrazy i dokumenty, które można obejrzeć za darmo.
EdX - Strona, na której są prowadzone kursy online. Na kursy można się zapisać i z niektórych z nich uzyskać certyfikaty ukończenia kursu. Pośród dostępnych kursów, znajdują się również takie, które prowadzą prestiżowe uczelnie, np. Harvard, Stanford czy Berkley.
EdrawMind- darmowe oprogramowanie, które służy tworzeniu map myśli przydatnych w procesie samodzielnego uczenia. Program należy najpierw pobrać ze strony.
Trello - program pozwalający na efektywne zarządzanie swoim czasem. Dzięki systemowi bloków umożliwia łatwą organizację.
BartoszMówi - portal zawierający indeks leków, preparatów i substancji czynnych. Polecamy go szczególnie studentom Farmacji, kierunku Lekarskiego czy Pielęgniarstwa.