Instytut Chorób Serca - Koła studenckie

Opiekun koła naukowego: dr hab. n. med. Robert Zymliński, prof. UMW
Przewodnicząca koła naukowego: Julia Soczyńska

Charakterystyka koła naukowego:
Działalność Koła opiera się na szkoleniu z zakresu aktualnych strategii leczenia chorób serca, opracowywaniu prac naukowych, które prezentujemy później na konferencjach w całej Polsce oraz wydajemy w formie publikacji. Ponadto dążymy do naukowej współpracy z innymi Kołami zarówno naszej Uczelni, jak i międzyośrodkowej. Oferujemy również możliwość praktycznej nauki przyszłego zawodu poprzez uczestnictwo w dyżurach.

Kontakt: julia.soczynska@student.um.edu.pl

SKN Kardiologii Inwazyjnej (K 112)

Opiekunowie koła naukowego: prof. dr hab. Krzysztof Reczuchdr hab. Piotr Kubler, prof. UMW
Przewodniczący koła naukowego: Kamila Florek
Z-ca Przewodniczącego: Michał Błaszkiewicz

Charakterystyka koła naukowego
Spotkania koła odbywają się raz w miesiącu, ich tematem jest kardiologia i kardiologia interwencyjna. Spotkania są prowadzone przez specjalistów z tych dziedzin. Członkowie koła mogą uczestniczyć w pisaniu prac naukowych oraz obserwowaniu zabiegów bezpośrednio w pracowni hemodynamiki.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/groups/463258980417484/

Siedziba: Oddział Kardiologiczny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, ul. Borowska 213
Kontakt: kamila.florek@student.umw.edu.pl; michal.blaszkiewicz@student.umw.edu.pl

SKN Echokardiografii (226)

Opiekun koła naukowego: dr hab. n. med. Marta Obremska
Przewodniczący koła naukowego: Michał Błaszkiewicz
Wice-przewodnicząca koła naukowego: Bernadetta Nowak

Kontakt: michal.blaszkiewicz@student.umw.edu.pl
bernadetta.nowak@student.umw.edu.pl

SKN International Students Cardiology Association (179)

Opiekun koła naukowego: dr hab. n. med. Robert Zymliński, prof. UMW
Przewodnicząca koła naukowego: Max Meinert

Kontakt:

SKN Transplantologii i Zaawansowanych Terapii Niewydolności Serca (211)

Opiekun koła naukowego: prof. dr hab. Michał Zakliczyński, dr Mateusz Sokolski
Przewodniczący koła naukowego: Dominik Krupka

Charakterystyka koła naukowego:

SKN Transplantologii i Zaawansowanych Terapii Niewydolności Serca zajmuje się szeroko pojętą tematyką niewydolności serca. Głównym aspektem pracy koła jest działalność naukowa pod postacią publikacji i wystąpień na konferencjach związanych m.in. z przebiegiem choroby, leczeniem i jego efektami u pacjentów poddanym zabiegom wszczepienia LVAD, transplantacji serca albo zmagających się ze wstrząsem kardiogennym. Oprócz powyższych działań nie zapominamy także o doskonaleniu umiejętności praktycznych pracy lekarza poprzez możliwość współuczestnictwa w dyżurach lekarskich, czy też pogłębianie wiedzy z kardiologii na spotkaniach koła.

Kontakt: dominik.krupka@student.umw.edu.pl; mateusz.sokolski@umw.edu.pl