Aktualności (Komisja Bioetyczna)

W miesiącu kwietniu 2024 r. odbędą się dwa posiedzenia:

- 11 kwietnia 2024 r. Wnioski przyjmowane są do 28 marca 2024 r. Rozpatrywane są tylko wnioski, które na dzień 28 marca będą kompletne;

- 18 kwietnia 2024 r. Wnioski przyjmowane są do 4 kwietnia 2024 r. Rozpatrywane są tylko wnioski, które na dzień 4 kwietnia będą kompletne;

W dniu 21 marca 2024 r. odbędzie się posiedzenie Komisji Bioetycznej.

W miesiącu lutym 2024 r. odbędą się dwa posiedzenia:

- 15 lutego 2024 r. Wnioski przyjmowane są do 1 lutego 2024 r. Rozpatrywane są tylko wnioski, które na dzień 1 lutego będą kompletne.

- 29 lutego 2024 r. Wnioski przyjmowane są do 15 lutego 2024 r. Rozpatrywane są tylko wnioski, które na dzień 15 lutego będą kompletne.

Zwyczajowo terminy Posiedzeń odbywają się w ostatni czwartek każdego miesiąca.

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem nr 68/XVI R/2023 Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu z dnia 26 kwietnia 2023 r. powołało od dnia 1 maja 2023 nową  Komisję Bioetyczną przy Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu na kadencję 2023-2026.

Komisja ukonstytuowała się w dniu 09 maja br. i wybrała Pana prof. Tomasza Jurka spośród swojego grona na Przewodniczącego.

Pierwsze posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 22 maja 2023 r. Kolejne posiedzenia planowane są na 15 czerwca 2023 oraz 29 czerwca 2023 r.

Jednocześnie informujemy, że Komisja wydaje etyczne opinie o projekcie eksperymentu medycznego na formalny wniosek, którego zakres odpowiada wprost przepisom prawa. Dodatkowo każdy z eksperymentów wymaga recenzji, która jest sporządzana w terminie 30 dni od przekazania recenzentowi kompletu aktualnych i kompletnych dokumentów projektu eksperymentu. Nadto Komisja może rozpatrywać wnioski, które wpłynęły do Biura Komisji nie później niż na 14 dni przed terminem posiedzenia. Z powodu okresu zawieszenia działań Komisji poprzedniej kadencji od 10 marca 2023 r. oraz rozpoczęcia działań obecnej Komisji w dniu 9 maja br., informujemy, że wnioski które wpływały do tej pory zostaną rozpatrzone po dostosowaniu ich do nowych wymogów prawnych. W zakładce Dokumenty i Wnioski znajdziecie Państwo aktualne wzory druków.

Wnioskodawcy są sukcesywnie informowani o konieczności dostosowania wniosków, które wpływały w czasie zawieszenia działań Komisji i Biura. Uprzejmie prosimy o wyrozumiałość i zapewniamy, że wszystkie kompletne wnioski zostaną rozpatrzone na kolejnych posiedzeniach.

Zapraszamy do składania wniosków. W przypadku wniosku o zaopiniowanie poprawki do eksperymentu wymagany jest wniosek zgodnie z drukiem zamieszczonym w zakładce "Dokumenty i wnioski". W pozycjach, w których eksperyment został zaopiniowany i nie wymaga zmian prosimy wpisać "Bez zmian"

Komisja Bioetyczna