O uczelni

Wydział Lekarsko-Stomatologiczny
Filia w Wałbrzychu (Kierunek Lekarski)
O uczelni

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu wykształcił kilkadziesiąt pokoleń studentów, pomógł rozwinąć skrzydła tysiącom naukowców i za sprawą Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, zapewnia leczenie najwyższej jakości. Chcemy zmieniać się na lepsze, dlatego inwestujemy w nową infrastrukturę i narzędzia dydaktyczne, równocześnie zachowując szacunek dla tradycji. To dzięki zaangażowaniu naszych studentów i naukowców dziś Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu znajduje się w czołówce polskich uczelni medycznych i jest obecny w prestiżowych, międzynarodowych rankingach akademickich, takich jak Lista Szanghajska, CWUR czy Best Global Universities.

Historia naszej uczelni sięga lat powojennych, gdy w 1946 roku Wydział Lekarski powstał na połączonych Uniwersytecie i Politechnice Wrocławskiej. W 1950 przekształcił się w Akademię Medyczną, a w 2012 zostaliśmy Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich.

W roku 1950 w naszych murach uczyło się 2109 studentów - przyszłych lekarzy, stomatologów i farmaceutów. Obecnie Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu kształci ponad 6000 studentów na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym (również w języku angielskim), farmaceutycznym, analityce medycznej, pielęgniarstwie, położnictwie, ratownictwie medycznym, fizjoterapii, dietetyce oraz zdrowiu publicznym, a poza nimi także doktorantów i studentów studiów podyplomowych.

Chcesz dołączyć do grona naszych studentów? Zobacz, jak rekrutujemy: rekrutacja.umw.edu.pl

Naszym studentom staramy się stwarzać jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju, które znacząco poszerzyło Centrum Symulacji Medycznej. Przyszli farmaceuci i analitycy odbywają zajęcia w wysokiej klasy laboratoriach Wydziału Farmacji, natomiast ratownicy medyczni szlifują umiejętności wykorzystując wirtualną rzeczywistość. Do praktycznej pracy z pacjentem studenci przygotowują się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, zaliczanym do największych i najnowocześniejszych placówek klinicznych w Polsce.

Poznaj nasz szpital: www.usk.wroc.pl

Od 70 lat współtworzymy nasze miasto. Jesteśmy z Wrocławia i mówimy to z dumą.